ВІД ІДЕЇ ДО УСПІХУ
Патентно-аналітичне агентство "Форсайт"

Україна, м. Харків,
E-mail: info@foresight-agency.com
paaf@ukr.net
Vodafone 050-628-66-15
Київстар 096-451-47-41
Продаж медобладнання: 
099-791-96-42, 096-978-14-68

Апарат для низькоинтенсивної лазерної терапії в офтальмології ЛТО-02Р

Апарат для низькоинтенсивної лазерної терапії в офтальмології ЛТО-02Р призначений для лікування широкого спектру очних захворювань в рамках протизапальної, розсмоктувальної і стимулюючої терапії.

Принцип дії
Принцип дії приладу заснований на впливі низькоенергетичного гелій-неонового лазерного випромінювання.

Лікувальна дія

Механізм стимулюючої дії низькоенергетичного лазерного випромінювання, за даними ряду дослідників може бути представлений таким чином: енергія кванта червоного когерентного світла (1,96 ЕВ) занадто мала для руйнування енергетичних зв'язків молекули (більше 40 ЕВ), одночасно достатня для збудження електрона. При поглинанні світла клітинної фоторецепторной молекулою виникає фотодинамічної ефект, який реалізується активацією ядерного апарату і посиленням активності ДНК - РНК рибосом. Важливу роль відіграє активація каталази, супероксідісмутази і цитохромоксидази, а також трансформація кисню в одну з активних форм - синглетний стан. Зазначені зміни в клітині забезпечують посилення регенерації пошкоджених органел, сприяють утворенню фаголізосом, перетравлювання патогенних агентів і підвищують рівень енергетичних процесів в мітохондріях.

Подальші дослідження в цьому напрямку показали, що лазерне випромінювання малої інтенсивності підсилює активність клітин в культурі тканин, підвищує фагоцитарну і мітотичну активність. Цитохімічні і радіоавтографіческіе дослідження показали, що при аналогічних впливах на око, а також при використанні енергій на 20-30% нижче ( "субпорогових" енергії), в гангліозних і біполярних клітинах сітківки активується внемітотіческій синтез ДНК. Перші ознаки збільшення синтезу ДНК відзначалися вже через кілька годин після опромінення, до кінця доби внемітотичнтй синтез ДНК досягав максимального рівня, в наступні дні знижувався, досягаючи вихідного рівня до кінця тижня. Зміст ДНК в ядрах клітин за цей час підвищувався на 25-30%. Реакція клітин сітчастої оболонки на лазерне опромінення не вичерпувалася активацією синтезу ДНК, одночасно посилювався і синтез РНК. Максимального рівня ця реакція досягає через 24 - 48 годин після впливу.

В описаних дослідженнях відзначена одна загальна особливість: як електронно-мікроскопічні, так і цитохімічні зміни в клітинах виявлялися на досить великому (4-6 мм) відстані від фокальної плями, тобто реакція клітин сітчастої оболонки на опромінення виявлялася на великій площі, - сітківка реагувала як єдина функціональна структура.

Ця особливість реагування сітківки на її локальне опромінення була покладена в основу розробки і подальшого застосування в клінічній практиці лазерного способу лікування деяких видів дистрофій жовтої плями і амбліопії.

Важливо відзначити, що в результаті зазначених досліджень, були визначені гранично допустимі рівні лазерного випромінювання що не викликають пошкодження сітківки ока: такими, на думку багатьох дослідників, є щільності потоку потужності від 0,5 мВт / см2 до 6,4 мВт / см2.
У дослідженнях останніх років, спрямованих на вивчення змін в клітинах сітківки під впливом лазерного опромінення, паралельно вивчалася і реакція інших тканин ока на цей вплив. В результаті було встановлено, що опромінення рогівки расфокусированним пучком гелій - неонового лазера при щільності потужності до 0,1 мВт / см2 надає стимулюючу дію на регенераційні процеси в рогівці, що виражаються в прискоренні епітелізації в порівнянні з контролем. Експериментальні дослідження дозволили перенести метод в клініку.

Поліпшення мікроциркуляції - одне з найважливіших властивостей опромінення низькоенергетичними лазерами. Причому, характер васкулярної реакції очі на лазерну стимуляцію визначається вихідним станом тонусу судин очного яблука: при колапсі - тонус їх підвищується, при спазмі - виникає дилатація, що в кінцевому підсумку призводить до поліпшення гемодинаміки ока. Не менш важливою стороною низькоенергетичного лазерного випромінювання є стимуляція лімфообігу за рахунок формування в оці нових хоріоретинальні шляхів мікроциркуляції, що зрештою, призводить до підвищення обміну речовин в сітківці. Зменшення проникності судинної стінки, збільшення кількості функціонуючих капілярів і поліпшення реологічних властивостей крові, також сприяє оптимізації трофічних процесів в очному яблуці.

Для офтальмологічної практики вельми важливий і гіпотензивний ефект лазерного випромінювання внаслідок підвищення функціональних можливостей ендотеліальних клітин трабекул шлеммова каналу і активізації дифузії рідини між сітківкою і хориоидеей. Важливо зауважити, що на відміну від деяких інших методів стимуляції, наприклад фармакологічної, коли в результаті мобілізації резервів клітин і при тривалому застосуванні може наступити їх виснаження і розвиток деструктивних процесів, в разі лазерної стимуляції відбувається підвищення функціональних можливостей клітин, збільшення їх життєздатності, що і дозволяє розглядати цей вид терапії як цілком безпечний.

В даний час в клінічній практиці найбільшого поширення набули газові лазери: гелій - неоновий (довжина хвилі 0,63 мкм) і гелій - кадмієвий (довжина хвилі 0,44 мкм), а також напівпровідниковий інфрачервоний лазер (довжина хвилі 0,78; 0, 85; 1,3 мкм). Практикуються, в основному, два методичних підходи до їх застосування: безпосереднє опромінення елементів очного яблука лазерним випромінюванням і вплив відбитим променем на нервово - рецепторний апарат зорового аналізатора. У першому випадку за допомогою спеціальних пристроїв (АОЛ-1, ЛАСТ - 1, ЛТО- 02Р і ін.) Проводиться пряме опромінення оболонок ока гелій-неоновим лазером.

Поряд з оптичними особливостями інтерференційної картини, спекла володіють і тими властивостями биостимулирующего дії, які притаманні взагалі лазерне випромінювання. Механізм цієї дії, в повній мірі, не вивчений ще й до теперішнього часу. Але ряд положень з існуючих наукових гіпотез може пояснити ефективність реабілітаційних заходів із застосуванням лазерних спеклів:
- Іонізація молекул, під впливом електричного поля високої напруженості, веде до утворення в тканинах вільних радикалів;
- Явище многофонного поглинання світла, як варіант фотохімічної реакції, властивої світу взагалі;
- Виборче вплив монохроматичного світла на фоторецептори, переважно для червоного діапазону; феномен пояснюється кращим проникненням у тканини червоного світла, в зв'язку з участю в цьому особливого ферменту ХРОМОПРОТЕЇДІВ - фітохрому.
Спекла застосовуються, в основному, для функціонального лікування. Гідність такого лікування в порівнянні з неспекловимі методами полягає в поєднанні специфічності і адекватності стимулу для певної зорової функції, можливості дозованого пред'явлення стимулу допорогових величин, неможливості запам'ятовування і адаптації до методу дослідження, широкі можливості індивідуалізації терапевтичного комплексу в залежності від провідного механізму порушень зорових функцій.

Методика лікування
Як уже згадувалося вище, безпосереднє опромінення елементів очного яблука проводиться расфокусированним променем гелій - неонового (довжина хвилі 0,63 мкм). Активним елементом гелій - неонових лазерів є суміш інертних газів - гелію і неону. Як джерело випромінювання при лікуванні очних захворювань застосовується серійно випускається лазер офтальмологічний терапевтичний (ЛТО-2Р) з комплектом насадок.
Основними показаннями до застосування лазерного опромінення є:
1. Амблиопія і спазм акомодації.
2. Травматичні ушкодження і хронічно протікають запальні захворювання рогової оболонки.
3. Іридоцикліти;
4. Мляві увеїти різного генезу;
5. Макулодистрофії ( "суха" форма);
6. Гіпофункція цілліарного тіла, що призводять до стійкої гіпотонії.
7. Хронічні блефарити;
8. Початкові стадії "ячменю";
9. Холязіон в початковій стадії хвороби.
10. Прогресуюча міопія.
11. Епітеліально-ендотеліальні дистрофії рогівки;

Протипоказання. Абсолютних протипоказань немає.

Відносними протипоказаннями є:

1. Виражена васкуляризація рогової оболонки;
2. Дистрофія сітківки - серозно-геморагічна форма

Лазерстімуляція сітківки проводиться при лікуванні амбліопії і хоріоретинальні дистрофії (сухі форми).
Опромінення здійснюється малим рівнем щільності потоку потужності лазерного випромінювання (50 мкВт / см2), модульованим з частотою 2,5 Гц. Час опромінення - 3 хвилини. У процесі опромінення сітківки ока лазерне випромінювання направляється в центр зіниці строго по оптичній осі ока. Для цих цілей застосовується лазер офтальмологічний терапевтичний (ЛТО-2Р) з насадкою НГ 01, виготовленої на базі бінокулярної лупи, що забезпечує діаметр лазерної плями в межах від 2 до 15 мм. Лікування включає в себе 5-10 щоденних сеансів або через день.
Лазерна терапія захворювань повік.
Опромінення проводиться протягом 5-10 хвилин безперервним лазерним випромінюванням з діаметром плями 10-15 мм. При цьому використовується середній (100 мкВт / см2) або максимальний (200 мкВт / см2) рівні щільності потоку потужності лазерного випромінювання. На курс 5-10 щоденних процедур.
Основними показаннями до застосування лазерних спеклів є:
-зорове стомлення;
-астенопія;
-амбліопія;
-аккомодаційні порушення.
Протипоказання:
-гарячковы стани;
-застудливі захворювання ;
-гострі інфекційні захворювання;
-випадки епілептичного статусу в анамнезі.
З метою плеоптичного впливу пред'являється з відстані 0,33 м спекл, який пацієнт фіксує протягом різного часу (від 3 до 10 хвилин). Вправа може проводитися монокулярно і іинокулярно.
Курс лікування включає 10 щоденних сеансів протягом 3-10 хвилин.

Зв'язатися з керівником відділу продажів комплексів "Амбліокор" і офтальмологічного обладнання:

Email: ambliokor.kharkiv@ukr.net
Моб. тел .: 099-791-96-42, 096-978-14-68 (Олександр)